CPU 20.08.2009 21:41

Witam

1.Ostatnio zaczęły mnie gnębić takie straszne wątpliwości. Kiedyś przeczytałem że stworzenie świata nie należy traktować dosłownie, że bardziej chodzi tu o morał i nagle zaczęły mnie gnębić wątpliwości odnośnie opisu życia Pana Jezusa. Czy to co jest w Biblii jest prawdziwe, co jeszcze nie należy rozumieć dosłownie. Wierze w Pana Jezusa, a jednak te wątpliwości nie dają mi spokoju, więc pisze, aby je rozwiązać. Czuje się z tym źle ponieważ zaraz ukląkłem i zacząłem mówić Panu Bogu że wierze w 3 Osoby Boskie, ale skoro chcę się upewnić pisząc pytanie do wiara.pl, to może tak nie szczerze mówiłem.

Proszę o odpowiedź co w Biblii jest tylko tekstem w którym chodzi tylko o morał, a co faktem historycznym. Przecież nowy testament opowiadając o życiu Pana Jezusa jest faktem historycznym prawda?

Czy takie wątpliwości są grzechem i jakim i czy mówienie Panu Bogu że wierzy się w 3 Osoby Boskie, a później upewnianie się nie obraża Pana Boga?

2.Czy grzechem jest nie noszenie medalika, a dokładniej nie noszę bo nie za bardzo lubię coś nosić na szyi i boję się że jak ktoś tylko zobaczy sam łańcuszek może pomyśleć że coś innego noszę, tak jak niektórzy się stroją, a nie że medalik.

Odpowiedź:

1. Historie opowiedziane w Ewangeliach należy zasadniczo rozumieć dosłownie. No, chyba że sam Pan Jezus opowiada przypowieść. Wtedy oczywiście opowiedziana historia prawdziwa być nie musi...

2. Nosić medalik czy krzyżyk można, ale nie trzeba.

J.