E. 11.08.2009 12:26

Szczęść Boże!
Od dawna jestem ciekawa odpowiedzi na następując pytania:

1.Czy podczas snu możemy odbywać wędrówki do przeszłości i przyszłości? Czy możemy kontaktować się ze zmarłymi? I najważniejsze: czy nasza dusza podczas snu może opuścić nasze ciało?

2. Słyszałam, że można rozwinąć w sobie zdolność telekinezy, przewidywania przyszłości, itp. Czy to prawda i czy rozwijanie tych zdolności nie jest to grzechem?

3. Czy przejście z Chrześcijaństwa na inną wiarę jest rozpatrywane jako grzech?

4. Czy przejście na inne wyznanie, np. z katolicyzmu na protestancyzm jest również grzechem?

5. W jaki sposób możemy bliżej poznać naszego Anioła Stróża? Jak mogę się dowiedzieć jak np.ma na imię?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
E.

Odpowiedź:

1. Wedle naukowców sny to najprawdopodobniej połączone w przypadkowy sposób fragmenty naszych wspomnień i marzeń. Człowiek nigdzie wtedy nie wędruje. Chyba że jest lunatykiem.

2. Odpowiadający nie wie, czy takie zdolności można rozwijać. Wydaje się, ze zdolność trzeba mieć, by cokolwiek móc rozwinąć. Na pewno jednak człowiek nie powinien eksperymentować z siłami, których natury nie rozumie i zrozumieć nie bardzo może. Podobnie jak ktoś, kto nie przeszedł przeszkolenia sapera nie bierze się za rozbrajanie bomb lub ktoś, kto nie przeszedł odpowiedniego kursu, nie próbuje latać helikopterem.

3. Odstępstwo od wiary jest grzechem. Zasadniczo ciężkim.

4. Tak. Też zasadniczo ciężkim.

W punkcie 3 i 4 chodzi o to, że ktoś, kto już znał prawdę, odszedł od niej. Gdy ktoś rodzi się w innej religii czy innym wyznaniu, sytuacja jest nieco inna.

5. Odpowiadający nie zna odpowiedzi na to pytanie.

J.