Malopolanin22(Marcin) 11.06.2009 18:15

Czym sa dla kosciola ludzie bezplodni niemajacy szans na dzieci mam chorobe o podlozu genetycznym zamiast XY mam XXY czyli zaduzo hromosonów. nieda sie tego usunac

mam testosteron za niski musze brac by wygladac jak chlopak nie jestem gleboko wierzacy zaduzo kazan o takich ludziach sluchalem ze moge adoptowac ale to nie zaspokoi potrzeby spelniena.

niechce rozmawiac na temat dzieci z probowki, to nie miejsce na to. czy moge sex uprawiac z kobieta wiedzac ze itak nic z tego nie bedzie??

ma ciekawsze pytanie jako osoba pelnoletnia kiedy jest grzechem uzywanie alkoholu tzn napic sie to grzech? czy upic sie to grzech czy musze isc do kosciola sie spowiadac dosc Dawno niebylem czy wystarczy z Bogiem pogadac?

Odpowiedź:

1. Niepłodność nie jest przeszkodą do zawarcia małżeństwa. Seks pozamałżeński grzechem jest zawsze.

2. Grzechem jest nadużywanie alkoholu. Czyli picie za dużo albo za często. Trudno jednoznacznie wyznaczyć, gdzie zaczyna się grzech ciężki, gdy chodzi o picie zbyt często. A problem jest poważny, bo takie picie prowadzi do choroby alkoholowej. Także w kwestii zbyt dużo nie ma jednoznacznej, ostrej granicy. Dawniej moraliści przyjmowali, ze grzech ciężki zaczyna się, gdy ktoś upija się do nieprzytomności. Dziś wskazują, że najgorsze rzeczy dzieją się przedtem.

Trudno to jednoznacznie ocenić, ale wpływ na to będzie też miało, jak kto się zachowuje pod wpływem alkoholu. Gdy ktoś wie, ze robi się agresywny, wszczyna burdy i awantury, nie powinien doprowadzać się do takiego stanu...

J.