katolik 02.06.2009 14:24

Czy Benedykt XVI jest katolikiem?
Pierwszym dogmatem ustanowionym przez samego Pana Jezusa jest dogmat o Trójcy Przenajświętszej.

„Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: „Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. (Mt 28.18-20).

Ponieważ tego dogmatu nie wyznają zarówno muzułmanie jak i żydzi, których odwiedził ostatnio Benedykt XVI, dlatego nie mogą być zbawieni, podobnie jak i sam Benedykt XVI, który nawet nie wspomniał podczas swej wizyty o podstawowym wymogu Wiary Katolickiej, Wiary jedynej. Gdyby Benedykt XVI był katolikiem, wypełniłby nakaz, jaki dał sam Pan Jezus.
Czy Benedykt XVI jest katolikiem?

Odpowiedź:

No wiesz... Masz problem... Na pewno jadasz czekoladę. Jesteś pewien, że wyprodukowali ją chrześcijanie? Jeśli nie, nabijasz kieszeń jakimś innowiercom. A powinieneś w ramach chrześcijańskiego świadectwa niczego od nich nie kupować. A czy jestem pewien, że piekarz u którego kupujesz bułki nie zdradza żony? Bo jeśli tak, to wspierasz cudzołożnika. Normalnie wstyd... Nie mówiąc już o tym, że jak jedziesz autobusem, to na pewno nieraz poprosiłeś o skasowanie biletu jakiegoś mało moralnie prowadzącego się człowieka. Albo - nie daj Boże - Świadka Jehowy. Czy Ty w ogóle jeszcze jesteś katolikiem?

J.