Ułan 10.04.2009 09:46

Surfując po internecie znalazłem taki artykuł: TYsiące dzieci było prawdopodobnie w Irlandii w ciągu ponad 30 lat ofiarami nadużyć seksualnych ze strony księży - powiedział arcybiskup Dublina Diarmuid Martin, zapowiadając ogłoszenie "straszliwego" raportu na ten temat. (...)

W 2006 roku inny raport opracowany przez irlandzki Kościół katolicki ujawnił ponad sto przypadków nadużyć seksualnych wobec nieletnich, popełnionych w diecezji Ferns, na południe od Dublina, w latach 1962-2002 przez 21 księży. Niektórzy z nich pracowali lub pracują w Dublinie.

Ja rozumię ksiądz też człowiek i grzeszy ...Ale że aż tak często? Tysiące dzieci(!!!) było prawdapodobnie ofiarami nadużyć seksualnych-rząd Iralndi może domagać delegalzacji Kościoła (lub poddanie księży ścisłej kontroli) jako instytucji-tak byłoby lepiej dla tych zgwałconych dzieci bo księża pedofile nie mieliby takiego pełnoprawnego dostępu do dzieci jak to ma sytuacja kiedy są duchownymi...Różaniec na pedofili nie pomaga modlitwy też pozostaje tylko jedno-dla dobra dzieci... A jakie są przemyślenia odpowiadającego?

Odpowiedź:

Dane dotyczące pedofilskiego skandalu w Kościele w Irlandii były porażające. Proszę jednak pamiętać, że dotyczyły 40 lat i że nie można stawiać znaku równości między molestowaniem a gwałtem. No i warto przypomnieć, ze w takich sprawach, zwłaszcza po latach, oskarżonym trudno się bronić...

J.