Radek 07.11.2008 19:03

Witam!

Czy twórcami muzyki techno są sataniści?
Czy odpowiadający wie coś na ten temat?
Czy jak będę słuchał muzyki techno to będzie to jakikolwiek grzech?
Czy jak będę słuchał muzyki techno to pójdę do piekła?
Lubię muzykę chyba elektroniczną w tym może też techno i tworzę hobbistycznie muzykę chyba elektroniczną czy może hobbistycznie tworzę muzykę techno.
W internecie znalazłem między innymi takie słowa:

Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie. 8 Otóż jeśli twoja ręka lub noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie! Lepiej jest dla ciebie wejść do życia ułomnym lub chromym, niż z dwiema rękami lub dwiema nogami być wrzuconym w ogień wieczny.

Pozdrawiam
Radek

Odpowiedź:

Muzyka to muzyka. Zwłaszcza gdy nie ma słów, trudno mówić czy jest dobra czy zła. Człowiek w takich razach powinien spojrzeć na sprawę szerzej: zobaczyć jaki wpływ ma na niego. Jeśli nic złego się nie dzieje, można słuchać. Jeśli ktoś zaczyna dostrzegać, że słuchanie jakiejś muzyki go degraduje, to powinien od tego odejść.

Głównym zagrożeniem muzyki techno wydaje się to, że wprowadza w jakiś trans. Zwłaszcza gdy jest głośnym podkładem do tańca. Niebezpieczeństwo złego wpływu musisz ocenić sam...

J.