Bernadeta 08.09.2008 23:31

Szczęść Boże.

Poniżej jest opisane cierpienie mojego syna,który właśnie ten tekst,wysyła do wszystkich ludzi mających ten sam problem.

Moje pytanie jest takie:
Bardzo proszę mnie uświadomić ,czy takie używki są szkodliwe i czy nie jest grzechem stosowanie ich?

Oto tekst mojego syna:

Witam. Jestem tu nowy tzn. już wcześniej się zarejestrowałem ale nie byłem aktywnym użytkownikiem ;p. Więc jeszcze raz witam wszystkich. No ale po co zakładam ten temat... pewnie było tu już dużo takich tematów choć jakoś się nie doczytałem jeszcze ;p mam taki problem. Mam 19 lat 185 cm i 69 kg. Aktualnie robię trening na masę. Staram się jeść 5 posiłków dziennie. Tyle że te posiłki wyglądają mniej więcej tak...
rano - płatki a potem co 2-3 godziny kanapki i owoce%-) Wiem że ciężko żeby na takich posiłkach zdobyć masę no ale cóż… Dlatego też mam zamiar sobie kupić gain bolic żeby przynajmniej trochę pouzupełniać braki.

Ćwiczę 3 razy w tygodniu. Nie chodzę na siłkę, ćwiczę w domu mam drążek, sztange i sztangielki. Jakoś nie mogę normalnie przytyć. Chciałbym w miesiąc tak chociaż 2-3 kg nabrać masy.

Bardzo fajne tutaj czytałem już art. Dużo mi pomogły jeśli chodzi o trening. Gorzej już z przyrostem masy ;/. Jeszcze do tego muszę kryć przed mamą gainery bo nie da się jej wytłumaczyć że to tylko uzupełnienie diety.

Nie wiem co by tu jeszcze zrobić żebym mógł tak jak inni szybko nabierać masy. Beznadzieja jest jak się ma szybką przemianę materii. A może jest też coś na spowolnienie?

Z Bogiem.

Odpowiedź:

Środki o których pisze Pani syn to podobno środki węglowodanowo-białkowe. Ich dokładny skład powinien być ujawniony, więc można ewentualnie doczytać co w nich siedzi. Trudno powiedzieć, czy rzeczywiście coś szkodliwego nie jest do nich dodawane. Znajoma farmaceutka powiedziała jednak, że nie miałaby zaufania do takich środków, zwłaszcza gdy zażywać się je dłużej. Jej zdaniem jeśli ktoś czegoś takiego dłużej używa, powinien to robić pod kontrolę lekarza...

J.