Tomek 07.04.2008 18:06

Jakie jest Biblijne imię szatana-upadłego archanioła?Gdy przeglądam różne strony na ten temat to szatan jest spośród "Serafinów" ale jakie jest Jego imię.Bo Lucyfer jest z grona Cherubinów.Tak podaje wolna encyklopedia Wikipedia.
Jak jest naprawdę według Biblii?

Odpowiedź:

Demonologia nie jest w Piśmie Świętym jakimś głównym tematem. Stwierdzenia dotyczące złych duchów są zazwyczaj wtrąceniami w jakich innych kwestiach. Niewiele wiec na ich temat możemy powiedzieć. Owszem, sporo, jeśli chodzi o ich działanie, sprzeciwiające sie szczęściu człowieka (nie Boga). Prawie nic na temat pochodzenia.

Sam bunt aniołów nie jest w Biblii opisany. Mamy co najwyżej niejasne wzmianki na ten temat. Do tradycji chrześcijańskiej cała sprawa przeniknęła raczej z apokryfów. Tym bardziej nie znamy więc z imienia "przewodnika" buntu, bo dane apokryfów trudno traktować jako wykładnię wiary.

W Nowym Testamencie za przywódcę złych duchów uchodzi Szatan. Imię Lucyfer w ogóle w Biblii nie wstępuje i jest raczej chrześcijańskim i demonologicznym tłumaczeniem pewnych starotestamentalnych tekstów. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ

Warto też zajrzeć do artykułu znajdującego się TUTAJ

J.