tadeusz 07.09.2007 18:03

1)Mam pytanie odnosnie tematu jaki pojawil sie w dzisiejszych gazetach-hybrydy ludzko- zwierzece.
Kosciol uczy ze dusza ludzka jest niesmiertelna a wiec jedyna w swoim rodzaju.Mysle ze nauczanie kosciola jest jednoznaczne: nie istnieja dusze hybrydalne,2giej trzeciej kategorii.polludzkie cwiercludzkie itd
Dla hybryd ludzko zwierzecych jesli powstana trzeba bedzie przyjac ostroznie,tak na wszelki wypadek ze to czlowiek ,strasznie zniekszatlcony w swym ciele przez za sprawa bezmyslnych eksperymentow.Czy tak??

W sprawie klonow sprawa jest prosta:klon do klona jest mniej podobny niz blizniaki jedojajowe do siebie-choc niedouczeni dziennikarze tak sie ekscytuja ze to jakas kopia .Wiadomo ze Pan Bog obdarowywuje taka istote dusza w chwili powstania.
W przypadku hybryd ludzko zwierzecych-jak to sprawdzic lub ocenic ze Pan Bog obdarza taka istote dusza dajac jej pelnie czlowieczenstwa??

2) Pan Bog uczynil czlowieka panem calego stworzenia. Czy mozna to odniesc do calego wszechswiata tzn zakladajac ze gdzies tam poza Ziemia istnieje zycie ,nawet inteligentne to i tak nie dorownuje ono czlowiekowi-stworzonemu na obraz i podobienstwo Stworcy. Czy tak nalezaloby sadzic??
Pan Jezus stal sie przeciez czlowiekiem a nie jakas istotoa pozaziemska...

Odpowiedź:

1. Czy hybryda miałaby duszę tego odpowiadający nie wie. I podejrzewa, ze teologowie tego też nie wiedzą.

2. Co to znaczy, że człowiek jest panem całego stworzenia? W Biblii człowiek miał uprawiać ogród Eden i go doglądać. To panowanie ogrodnika, który troszczy się o powierzone mu przez Właściciela uprawy, a nie udzielnego pana i władcy, który może robić co chce. A czy istnieje gdzieś w kosmosie jakaś inteligentna istota, tego nie wiemy. Wiemy natomiast, ze istnieją aniołowie. Jak wygląda nasze nad nimi panowanie?

J.