danteix 03.03.2007 11:36

Dlaczego kler nie może oficjalnie uprawiać sexu skoro jak inni ludzie został stworzony przez Boga i sex jest biologiczną koniecznością dla normalnego zdrowego życia. Czy Bożą karą za ten zakaz sexu jest powszechne cudzołożenie kleru z kobietami, mężczyznami i molestowanie dzieci ?

Odpowiedź:

1. Pan Jezus był bezżenny, św. Paweł też. O nich wiemy na pewno. Co do innych apostołów nie jesteśmy pewni. Bezżeństwo zawsze występowało w historii i trudno je uważać za coś nienaturalnego. Jedni zawierają małżeństwa, inni nie. Wybór należy do konkretnego człowieka.

2. Jeśli uważasz, że seks jest biologiczną koniecznością, to oczywiście nie widzisz sensu bezżeństwa. Wypada tylko życzyć Twojej wybrance, by nigdy się nie rozchorowała. Bo wtedy albo będziesz ją do seksu zmuszał, albo znajdziesz sobie kochankę. Skoro seks jest biologiczną koniecznością dla normalnego, zdrowego człowieka, to nie ma innego wyjścia.

3. Na pytanie o to, czy skandale na tle seksualnym wśród duchowieństwa są Boża kara otrzymasz odpowiedź, jeśli najpierw znajdziesz gdzieś wiarygodne dane na temat tego, jaki procent żonatych mężczyzn zdradza swoje żony (i ile żon zdradza mężów) oraz jak częste są przypadki molestowania seksualnego w rodzinach, przez żonatych mężczyzn. Odpowiadający przypuszcza, że gdyby zrobić badania, to znacznie większy okazałby sie wśród tych, którzy tłumaczą, że seks jest biologiczną koniecznością niż wśród tych, którzy uważają, że można bez seksu żyć.

J.