aga 03.12.2006 11:33

1. Dlaczego masturbacja jest uważana za grzech skoro nie ma o niej ani słowa w Biblii, a historia Onana dotyczy raczej stosunku przerwanego i tego, iż Onan nie chciał spłodzić potomka żonie swojego zmarłego brata?
2. Czy małżeństwo bezpłodne ma większe prawa niż małżeństwo płodne? Czy może ono wiedząc, że i tak nie może mieć dzieci doprowadzać się do orgazmu poza stosunkiem?
3. Seks pary heteroseksualnej przed ślubem jest uważany za grzech ciężki ale nie należy do grzechów wołających o pomstę do nieba, natomiast czyn homoseksualny już tak. Dlaczego tak właściwie jest, przecież badania wskazują, że z tendencjami homoseksualnymi człowiek może się urodzić podobnie jak rodzi się heteroseksualistą? Czy to nie jest aby trochę niesprawiedliwe?

Odpowiedź:

1. Zobacz TUTAJ i TUTAJ (punkt 9).

2. Nie może.

3. Człowiek może też urodzić się agresywny i impulsywny. Czy to nie niesprawiedliwe, że w związku z charakterem nie może na przykład popełnić zabójstwa?

Poza tym warto przypomnieć, że informacje o wrodzonym charakterze homoseksualizmu nie zostały chyba dotąd potwierdzone (parę lat temu wbrew opiniom środowisk homoseksualnych, tak było tak na pewno). Okazały się błędnym wyciągnięciem wniosków z pewnych badań. Za to potwierdzają sią doniesienia o nabytym charakterze homoseksualizmu, skoro psychologowie zajmujący się sprawą donoszą o sukcesach w tej dziedzinie...

M.. J.