stokrotka18 01.12.2006 20:49

Jestem w 2 klasie liceum. Chciałabym studiować teologię w Warszawie, ale nie chciałabym po studiach pracować jako katechetka. Co mogę robić po studiach teologicznych, gdybym zdobyła tytuł doktora? Gdzie najlepiej studiować ten kierunek w Warszawie, bo ja zastanawiam się nad Uniwersytetem kardynała Wyszyńskiego. Drugim problemem są rodzice, którzy chcą, abym wybrała taki kierunek studiów, po którym będę w stanie pracować i utrzymać rodzinę.
Dziękuję.

Odpowiedź:

Po teologii możesz robić.. wszystko i nic. Jeśli nie znajdziesz pracy na uczelni (i nie chcesz pracować jako katechetka), to wybór jest dość ograniczony. Wydawnictwa kościelne niekoniecznie potrzebują absolwentów teologii. Równie dobrze dziennikarzy czy absolwentów polonistyki.

Teologię studiuje się przede wszystkim dla poszerzenia własnych horyzontów. Potem niekoniecznie pracuje się w zawodzie. Niektórzy absolwenci teologii zajmują się biznesem, inni są działaczami samorządowymi, jeszcze inni sprzedawcami czy... artystami. To już zależy nie od studiów, ale od osobowości człowieka...

J.