ktoś kto chce znać odpowiedź na pytanie 05.08.2006 18:18

1. Jaka jest szansa, że po wysłaniu listu do Watykanu odpisze mi sam paież albo chociaż podpisze list? Co musze zrobić aby tak się stało?

2. mieszkam w województwie lubuskim i za rok przystapię do bierzmowania. bardzo chcę jednak bym mógł być bierzmowany poza miejscem mojego zamieszkania, poniewaz chciałbym by bierzmował mnie metropolita krakowski. mam wiec pytanie co musze zrobić by tak się stało i czy jest to wystarczający powód. mojego dziadka bierzmował kard. sapieha, a moich wujków kard. wojtyła i bardzo chciałbym by i mnie bierzmował metropolita krakowski po drugie kto bierzmuje w wadowicach?

3. Jak ma na imię i nazwisko Odpowiadający ?

Odpowiedź:

1. Ważne osobistości mają zzwyczaj sekretarzy, którzy zajmują się papieską korespondencją. Odpowiadjacy nie ma pomysłu co zrobic, by list mimo wszystko trafił do rąk własnych papieża.

2. Na temat bierzmowania w innej parafii ( i diecezji) musiałbyś porozmawiać ze swoim proboszczem i znaleźć takiego, który by Cię do bierzmowania u siebie przyjął. Cały wysiłek nie wart jest zachodu, bo przeciez moze się zdarzyć, że metropolita krakowski sam nie będzie bierzmował, a deleguje sufragana lub innego księdza.

No i najważniejsze: nie ma znaczenia kto udziela sakramentu. Ważne, że człowiekowi udziela się przez niego sam Bóg...

Gdybyśmy mieli świadomość kim Bóg jest, pewnie trudno by nas było zagonić od modlitwy do naszych codziennych obowiązków...

J.