09.11.2005 14:55

Zwolennikom prezerwatywy mówi się że jest to wprowadzanie czeoś sztucznego w spotkanie kobiety i mężczyzny, że stosunek nie przebiega w sposób naturalny. Czemu to takie ważne? Ludzie mają sztuczne nogi, sztuczne serca, sztuczne ręce 0 czy to też jest złe bo sztuczne? Co odpowiedzieć ateiście który taki argument wysuwa? Bo rzeczywiście, co z tego że nie-naturalnie, skoro w innych dziedzinach zycia tez nie jest naturalnie a jednak nie jest to złe a wręcz pochwalane (wspomniane sztuczne organy)

Odpowiedź:

Ludziom pownno się mówić przede wszystkim, że używanie środków antykoncepcyjnych odrywa seks od prokreacji. Traktowanie tego wymiaru życia człowieka tylko jako zabawy prowadzi (może prowadzić) do różnych wynaturzeń życia seksualnego oraz zaburza (może zaburzyć) prawidłowe relacje interpersonalne...

Tylko jeden przykład. Jeśli ktoś nie może obejść się bez seksu (stosowanie metod naturalnych wymaga okresowej wstrzemięźliwości) to co stanie się ze związkiem dwojga osób, jeśli jedna ze stron z jakiegoś powodu nie będzie mogła współżyć?

J.