johny 03.11.2005 20:21

Czy w dzisiejszych czasach można utrzymać czystość przedmałżeńską przez 7 lat? bo nasi rodzice i babcie to mogli brać ślub po roku lub dwóch latach znajomości, a my musimy czekać ze ślubem aż skończymy studia, znajdziemy mieszkanie, pracę. w tamtych czasach łatwiej było utrzymać tą czystość przedmałżeńską, bo ludzie nie musieli czekać na ślub 6 czy 7 lat! My już jesteśmy ze sobą 2 lata. Nasi rodzice po tym czasie już brali ślub, a my choćbyśmy chcieli to nie możemy bo takie są dzisiejsze realia. Dyspens w tej kwestii chyba nie ma.

Odpowiedź:

Nie ma... Ale co właściwie stoi na przeszkodzie, byście się pobrali? Brak mieszkania? A wasi rodzice zaraz je mieli? Przecież dziś o swój kąt znacznie łatwiej niż 30 lat temu. Studia? Czy one rzeczywiście uniemożliwiają wam pobranie się? Brak pracy? A kto zaręczy, że zaraz po studiach ją dostaniecie? Czy jako studenci nie możecie jakoś sobie dorabiać?

Odpowiadającemu w takich wypadkach zawsze się wydaje, że to nie okoliczności sprawiają, że nie można się w takiej sytuacji pobrać, ale jakiś stereotyp myślenia, że na starcie trzeba już mieć wszystko.. No, prawie wszystko...