Dominika 13.09.2005 16:02

Mam pytanie o modlitwę - nowennę do św. Judy Tadeusza w beznadziejnych przypadkach. Słyszałam że trzeba tę nowennę odmawiać przez dziewięć dni po sześć razy i zostawiać jej egzemplarze w kościele. Chciałabym wiedzieć czy św. Juda Tadeusz rzeczywiście wysłuchuje modlitw i czy intencje spełniają się rzeczywiście najpóźniej w ciągu dziewięciu dni?

Odpowiedź:

Św. Juda Tadeusz wysłuchuje modlitw (dokładniej próśb o wstawiennictwo). Nie ma tu jednak automatyzmu. Nie zawsze dzieje się tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Trzeba powiedzieć: Bóg wysłuchuje zawsze, ale niekoniecznie tak, jak by sobie tego człowiek życzył. Święci wstawiając się za nami rozumieją to chyba lepiej niż my, żyjący tu na ziemi.

Proszę jednak modlitwy do św. Judy Tadeusza nie traktować jak zabobonu czy magicznego zabiegu. Nowenna rzeczywiście trwa dziewięć dni (jak każda nowenna), ale niby dlaczego odmawiać ja po sześć razy i zostawiać jej tekst w kościele? Ani Boga, ani świętych, nie można zmusić do działania jakimiś pseudoreligijnymi praktykami...

J.