Michał 28 04.08.2005 12:30

Witam
1) Utrzymanie strony internetowej pewno dużo kosztuje. Czy można was wspomóc ofiarą. Będzie to nieduża kwota. Pracę dopiero co dostałem.
2) Zastanawiam się, czy pisarze Starego Testamentu nie popełnili błędu w przedstawianiu obrazu Boga. W jaki sposób Bóg przemawiał do tych pisarzy??? To w jaki sposób przemawiał Bóg w Nowym Testamencie powoduje, że nie mam wątpliwości do Jego słów, że znam dobrze Jego wole. A jak wygląda sprawa ze Starym Testamentem. Np. w Księdze Kapłańskiej są słowa „Potem Pan powiedział do Mojżesza”; „Potem Pan mówił do Mojżesza na górze Synaj”; „Dalej mówił Pan do Mojżesza” itp…. ale jak to technicznie (fizycznie) wyglądało? Jak Kościół rozwiązuje tę trudność???
3) Dość często wypowiedzi Boga w Starym Testamencie są bardzo długie. Jak ci pisarze mogli zapamiętać tak długie i często szczegółowe wypowiedzi Boga??? Choćby we wspomnianej wyżej Księdze Kapłańskiej. Jak to wyglądało w Nowym Testamencie już wiem a jak wygląda sprawa ze Starym Testamentem.
4) Dlaczego artykuły które umieszczacie nie są w formacie pdf???
5) Dlaczego sobota to Dzień Maryjny???

PS. Wielkie dzięki J. za odpowiedź na pytania z Księgi Wyjścia.

Odpowiedź:

1. Najlepiej będzie, jeśli regularnie będziesz kupował Gościa Niedzielnego. To wystarczy ;)

2-3. Sprawa nie jest prosta. Najlepiej będzie, jeśli zapoznasz się z artykułem na ten temat, zamieszczonym w naszym serwisie dotyczącym Biblii (kliknij TUTAJ

4. Taka jest już natura naszego portalu, że raczej nie zamieszczamy artykułów w formacie pdf. Zawsze możesz sobie skopiować odpowiedni tekst i przeczytać go już bez połączenia z siecią...

5. Zobacz TUTAJ

J.