Paweł 04.01.2005 13:37

Po klikumiesięcznej przerwie chciałbym znowu zadać pytanie. No bo jest tak, że Bóg stworzył świat „z niczego”. Dlaczego więc nie zbawił nas również „z niczego”. Tzn. dlaczego Jezus musiał się narodzić i umrzeć. Przecież jest oczywiste, że Bóg swoimi myślami, swoją wolą np. stworzył człowieka, otworzył morze przed uciekającymi Izraelitami itd…. I nikogo do tego nie potrzebował. Nikim się nie wyręczył. Również Swoją wolą mógł nas zbawić. A po za tym skoro to było dla naszego dobra to dlaczego nie dotyczyło ludzi którzy po śmierci wcześniej ulegali ostatecznemu zniszczeniu. Więc skąd się bierze ten brak logiki.???

Ps. Jeszcze się księży chciałem zapytać o książkę pt. „Komentarz praktyczny do NT” tom 1 i 2. Jego współautorem jest biskup K. Romaniuk. Co to znaczy że w książce pominięto „problematykę teoretyczną” i że jest to „komentarz praktyczny”? Planuję jej zakup, ale nie wiem co znaczą te słowa. No bo mam problemy ze zrozumieniem NT i chciałbym kupić jakieś książki które by mi wytłumaczyły księgi NT. Myślę że ta będzie odpowiednia.

Odpowiedź:

1. Widać Pan Bóg chciał, byśmy wiedzieli, że nasze wyzwolenie kosztowało. Byśmy zła, grzechu nie lekceważyli.

2. Komentarz praktyczny to bardzo dobra książka. Pomija to, co interesuje jedynie specjalistów. Na przykład nie podaje się w nim bibliografii, nie cytuje partii po grecku, nie przedstawia iluś najbardziej nawet nieprawdopodobnych interpretacji, a podaje tylko to, co najistotniejsze, co najbardziej prawdopodobne; co rzeczywiście pomaga zrozumieć sens tekstu biblijnego.

J.