Michał 01.05.2004 05:41

Szczęść Boże

Dzięki za poprzednie odpowiedzi.

Odnośnie „Pasji”

1) Czy film zaczął się od sceny w Ogrodzie Getsemani czy w Jerozolimie?
2) Czy jest możliwe aby Jezus Chrystus podczas kuszenia przez Szatana stracił przytomność?
3) Nie mogę pojąć co znaczyły słowa Szatana skierowane do Jezusa: „Kim jest Twój Ojciec”; „Kim Jesteś” (przecież Szatan wiedział Kogo kusi ........)?

CDN :-)

TYCH PYTAŃ PO OBEJRZENIU 2 RAZ „PASJI” UZBIERAŁO MI SIĘ BARDZO DUŻO, WIĘC GDYBYŚCIE MI NIE ODPOWIEDZIELI Z BRAKU CZASU TO SIĘ NIE OBRAŻĘ :-)


PS. Z tą stroną o początkach Kościoła to bdb pomysł, nawet miałem zadać pytanie jak powstał Kościół katolicki.....

Odpowiedź:

1. Film rozpoczyna się od widoku księżyca i sceny w Ogrójcu. Skoro jednak oglądałeś go dwa razy, to pewnie pamiętasz lepiej ;)

2. Na to pytanie trzeba chyba odpowiedzieć: jest to możliwe. Czy tak było istotnie nie wiadomo. Ostatecznie Ewangelie nie wspominają o kuszeniu Jezusa podczas modlitwy w Ogrójcu, a filmowa fabuła jest wysnuciem wniosków z innego ewangelicznego tekstu, o czym chyba już odpowiadający kiedyś pisał...

3. Tak to już z szatanem bywa, że zadaje pytania, na które dobrze zna odpowiedź. Podobnie było w raju, gdy zapytał (Rdz 3,1) "Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?", choć dobrze wiedział, że Boży zakaz dotyczył tylko jednego drzewa. Tego rodzaju działanie to tzw. rzucanie fałszywych podejrzeń. Mają one zasiać wątpliwość w sercu kuszonego.

J.