Marek 10.06.2003 17:44

Moja dziewczyna jest protestantką a ja katolikiem.Zamierzamy się pobrać.Czy istnieja jakiekolwiek przeszkody?Jezus jest naszym PANEM!

Odpowiedź:

W zawarciu takiego związku istnieją poważne przeszkody. Być może dziś ich nie dostrzegacie. Jeśli jednak na serio traktujecie swoją przynależność kościelną, wiarę swoich Kościołów, to pojawią się one w momencie konieczności wyboru czego uczyć dzieci. Coś bowiem trzeba będzie wybrać. Ochrzcić dziecko w tym czy innym Kościele, posłać do bierzmowania czy nie, mówić mu o spowiedzi czy nie. Dobrze, że uznajecie w Jezusie swojego Pana. Jednak tego typu dylematów nie unikniecie. Musicie sobie z tego zdawać sprawę...

Małżeństwo katolika z osobą innego wyznania czy innej religii to tzw. małżeństwo mieszane. Więcej na ten temat przeczytasz pod adresem:
diecezja.szczecin.opoka.org.pl/czytelni/0001/02f.htm

J.

Pytania z dnia...

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8

Pytanie #5115294

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Mam pewien dylemat związany z moimi prośbami w modlitwie. W każdej modlitwie wieczornej i porannej czuję, że powinienem modlić się o życie i zdrowie dla mojej rodziny, bo oni tu na ziemi sa dla mnie najważniejsi. Intencja pewnie dobra, lecz niepokój i strach przed utratą powoduje, że takie proszenie to z 2/3 modlitwy mojej. Czasami czuję, że tak powinienem się modlić i ciężko polemizować z takimi myślami. Ostatnio stwierdziłem, że spróbuje wszystkie te prośby zanosić przed niedzielną Mszą Świętą, a w ciągu tygodnia tylko prosić o wysłuchanie błagań sprzed Mszy.

Czy to dobry pomysł? Może ma Odpowiadający jakieś rady dla osób w podobnej sytuacji? Jest we mnie lęk, że coś może im grozić albo że moje natrętne myśli źle życzące zostaną wzięte za prawdziwie moje, albo że zły zacznie działać, czego nie chce i proszę Boga o obronę.

I tak przy okazji, czy jest potrzeba modlitwy o bezpieczeństwo, życie i zdrowie, gdy nikomu nic nie dolega? W sensie, czy samo zawierzenie się Bogu i prośba o łaski i błogosławieństwa nie zawiera w sobie prośbę o ochronę życia i zdrowia - które są darem i dobrem? Trochę filozoficzne pytanie, ale nie umiem się odnaleźć. Po stracie dwóch bliskich osób ten strach zakrzątał mi głowę. I choć wiem, że winić się nie mogę, to pojawia się poczucie "a może byś wybłagał ratunek dla nich"... Nie wiem, co o tej mojej sytuacji myśleć, bardzo bym prosił o odpowiedź i rady.

Bóg zapłać