Kamil P. 25.01.2003 20:13

Witam. Mam również pytanie dotyczące "Instytutu ks. Piotra Skargi". W okół tego w ostatnim czasie narobiło się sporo zamieszania. Ja się teraz strasznie przejmuję. Zastasnawiam się czy nie jest to czasami jakaś sekta? Otrzymuję od nich różne rzeczy. Np. kalendarze, cudowne medaliki. Czy to wszystko jest zgodne z naszą wiarą? Z jednego czasopisma z tego instytutu wyczytałem że jest to "Święty Kościól Katolicki". Czy coś takiego istnieje? Czy ta fundacja dziala wspólnie z Kościołem rzymsko-katolickim, czy jednak jest to jakaś sekta? Czytałem już jedną odpowiedź, na podobny list do mojego, ale szczególnie dużo się z niego nie dowiedziałem. Czy przedmoty, które fundacja ta rozprowadza można nacodziń używać, np cudowny medalik i czy ta historia dotycząca pojawienia się tego medaliku jest prawdziwa? Chciałbym wiedzieć po prostu wszystko na ten temat. Słuchając Radia Maryja dowiedzialem się, że pod rzekomym adresem fundacji znajduję się prywatny dom. Podany adres redakcji to :ul. Józefitów 9/4 w krakowie, natomiast wpłaty kierowane są na inny adres (ul. Chopina 18/2 Kraków). To wszystko jest bardzo dziwne. Prosze o jak najszybszą odpowiedź. Myślę że mi pomożecie. Z góry dziękuję.

Odpowiedź:

Stowarzyszenie ks. Piotra Skargi jest stowarzyszeniem katolików świeckich, które działa bez zgody władz kościelnych (nie zwracało się o nią). Według prawa kościelnego powinno o taką zgodę wystąpić. Póki co nie działa więc wspólnie z Kościołem katolickim. Ale sektą nie jest.
Nic nie stoi na przeszkodzie, by używać pobożnie przedmiotów, których stowarzyszenie dostarczyło. Także cudownego medalika. To sprawa w Kościele katolickim znana od wielu lat...

J.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg