Gość 12.11.2019 22:45

Szczęść Boże. Mam pytanie odnośnie transfuzji krwi .Co odpowiadający sądzi o zakazie transfuzji krwi u Świadków Jehowy.Powołują się na:Rodzaju 9:4. Kapłańska 17:14. Dzieje 15:20.Dlaczego Bóg każe nam powstrzymywać się od krwi?
Istnieją ważne względy medyczne, żeby nie przyjmować transfuzji. Bóg nakazuje nam powstrzymywać się od krwi z jeszcze istotniejszego powodu — symbolizuje ona coś, co jest dla Niego święte (Kapłańska 17:11; Kolosan 1:20). Czytając te zagadnienia proszę o odpowiedź.Szczęść Boże Marian K.

Odpowiedź:

Nie wiem czy istnieją jakieś ważne względy medyczne, żeby nie godzić się na transfuzję. Nieboszczykowi zdrowie nie jest już potrzebne, a krew przetacza się zazwyczaj jednak po to, by to życie uratować. Nie dlatego, ze lekarz czy pacjent mieli na to ochotę.

Starotestamentalny zakaz spożywania krwi (spożywania, a nie transfuzji, o której nikt wtedy nie słyszał) wiąże się z przekonaniem narodów tamtego czasu, ze krew to życie, siedlisko życia. Zjadasz owcę? OK, ale ze względu na Boga nie zjadaj też tego, co jest siedliskiem życia. My dziś wiemy, że życie to coś bardziej skomplikowanego, niż tylko wypełnienie krwią....

No i trzeba przede wszystkim pamiętać, że chrześcijan nie we wszystkim obowiązuje Stary Testament. Obowiązuje w tym zakresie, w jakim jego dziedzictwo polecił nam zachowywać Jezus Chrystus. Akurat kwestie spożywania takiego czy inne mięsa, nieczystości rytualnej czy krwi w tym, co przekazał nam Jezus się nie znalazły...

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg