Gość 27.10.2019 11:43

Ostatnio był tęczowy piatek w niektórych szkołach
Mam pytanie odnośnie niego
Czy naprawdę jest w nim coś zlego
Na oficjalnej stronie KPH https://kph.org.pl/zorganizuj-teczowy-piatek-w-swojej-szkole/ napisane jest że oni po prostu chcą zwrócić uwagę na to że młodzież LGBT jest po prostu doręczona bo jakieś debile muszą się czepiać praktycznie za wszystko a ja sam to przeżywalem (nie to że jestem LGBT)
P.S. Wiem że odchodzę od tematu ale dla niektórych osób :Wszystkich Świętych nie pochodzi z Polski.

Odpowiedź:

Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem katolickim. Fakt, nie została wymyślona w Polsce...

Co do tęczowego piątku... Mieszkam w mieście leżącym między Zabrzem a Chorzowem. W jednym jest Górnik, w drugim Ruch. Odkąd pamiętam zdarzały się bójki między kibicami. W ostatnich latach w jednej z dzielnic - podobno całkowicie "zabrzańskiej" dochodziło do pobić, Niekoniecznie nawet kibiców, po prostu bili kogo popadło. Myślę, że takich historii jest sporo, w całej Polsce. Czy ktoś z tego powodu organizuje "kibicowskie piątki"? Marsze przeciw przemocy?

Nie uczę w szkole od 14 lat. Wiem jednak, że tych 14 lat temu incydentów związanych z tym, ze ktoś było homo praktycznie nie było. Prócz złośliwych docinków, nie wobec osób naprawdę homoseksualnych, po prostu tak się nawzajem złośliwie niektórzy oskarżali. Być może dziś problem jest większy, nie wiem. Ale ja jakoś nie słyszałem, by dochodziło do jakichś większych awantur. Nie czarujmy się: ta inicjatywa to pretekst. Pretekst dla promocji LGBT. I na dodatek jest to działanie pomijające konstytucyjne prawa rodziców...

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg