Gość 30.08.2019 11:29

1.Jak należy rozumieć ciasna bramę ,czy katolik nie powinien popierać rozwoju techniki i ułatwiania sobie życia ?
2.Czy katolik powinien żyć tak aby mu się trudno i źle żyło ,czy to jest ta wąska droga -zycie takie że każda rzecz sprawia trudność ?
3.Czy to oznacza że grzech lekki też prowadzi do zguby?
4.Czy katolikowi nie może się powodzić i żyć dobrze bez spięcia czy powinien być cały czas wkurzony bo wąska droga i ciasna brama?

Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

Odpowiedź:

Chodzi o Ewangelię, tak?

Ciasna brama i wąska droga z ewangelicznych nauk Jezusa to dla Jego słuchaczy nie zawsze oczywisty wybór drogi, którą właśnie On proponuje. Byłą wtedy droga faryzeuszy, droga saduceuszy, droga zwolenników Heroda. Jego była najbardziej wymagająca. Ale była ta jedyna prowadzącą do zbawienia.

Dziś możemy w tym nauczaniu Jezusa widzieć wezwanie do opowiedzenia się za droga proponowaną przez Jezusa, choc inne drogi, proponowane przez dzisiejszy świat, wydają się znacznie bardziej wygodne.

Zobacz też TUTAJ

J.