Gość 14.08.2019 14:59

Czy można uczestniczyć we mszy będąc na zewnątrz kościoła? Czy jest to grzech? Ostatnio ksiądz na kazaniu powiedział że ci co stoją tam w bramie kościoła i pod ogrodzeniem idę na mszę tylko po to żeby mieć ją zaliczona.
Ja też często stroje na dworze podczas mszy, jesteśmy z dziećmi które często halasuja i wolimy stać z boku i nie przeszkadzać innym. W kościele jest dobre nagłośnienie a my zachowujemy się tak jak byśmy byli w środku jest też dużo innych osób niektórzy również z małymi dziećmi.
Przecież można stać na zewnątrz i się modlić a można siedzieć pod samym ołtarzem i myśleć o tym co na obiad, moim zdaniem raczej chodzi o postawę człowieka ale czy mam rację? A może stojąc na dworze popelnilam jakoś grzech? Czy powinienem się z niego sppwiadac?
Podkreślam raz jeszcze stoimy na zewnątrz bo z małymi dziećmi jest na tak wygodniej wszystko słychać co ksiądz mówi a my idziemy się modlić a nie rozmawiać w zimie albo jak jest zła pogoda jesteśmy w środku

Odpowiedź:

Nie widziałbym w tym nic zdrożnego. Z powodu motywu, jakim jest kwestia nie zawsze grzecznych dzieci. Ale zasadniczo jeśli jest miejsce w kościele, to należałoby do niego wchodzić...

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg