skrupulant? 05.07.2019 01:41

Szczęść Boże!
Niedawno kupiłem sobie bluzę przez internet. Bardzo mi się podoba, pasuje rozmiarem, w ogóle cieszę się z zakupu. Problem jest taki, że po paru dniach zauważyłem, że na rękawach znajduje się napis "WHTKVR-Team Murder", czego nie widziałem przy zakupie. O ile skrót WHTKVR jest mi zupełnie nieznany, to wiem, że "murder" znaczy po angielsku "morderstwo" lub "morduj". Czy noszenie takiej bluzy nie będzie obrazoburcze lub nie będzie zaproszeniem złych duchów?
Przy okazji chciałbym spytać czy w ogóle różne nacechowane negatywnie symbole (pentagram, głowa kozła) czy słowa (jak "morderstwo", czy np. imiona demonów) mogą przyciągać złe duchy?
Dziękuję z góry i pozdrawiam, z Bogiem!

Odpowiedź:

Nie wiem co przyciąga a co nie złe duchy. I w ogóle nie chcę na ten temat spekulować. Wiem za to, że człowiek zawsze powinien dbać o swoją wiarę: modlić się, czytać Pismo i książki czy pisma o tematyce religijnej. przystępować do sakramentów no i kierować się w codziennym życiu swoją wiarą. Zawsze jesteśmy w rękach Boga, ale gdy codziennie w Ojcze nasz prosimy, by zachował nas od złego - czyli też od demonów - to nasza prośba na pewno zostanie wysłuchana.

Z napisu na bluzie problemu bym nie robił. Kupiłeś, nie ma co wyrzucać. Pewnie następnym razem bardziej będziesz zwracał uwagę, co na niej jest. Zwłaszcza gdyby były tam jakieś napisy bluźniercze...

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg