Caesar 04.05.2019 08:47

Witam

1. Od jakiegoś czasu cierpie na chorobę - napad przymusowego patrzenia w górę, która jest efektem ubocznym leków. Ataki zdarzają się gdy np. czytam wiecej niż 40 stron lub gdy wychodzę na dwór po godz. 15. Planuję odstawić te leki. I mam takie pytanie - czy jeśli wyjdę na dwór o godz. np. 16 żeby sprawdzić czy objawy choroby jeszcze występują to czy to będzie eksperymentowanie ze zdrowiem ? A jeśli tak to czy to jest grzech ciężki ?

2. Jeśli podczas spowiedzi zapomnimy wyznać jakiegoś grzechu ciężkiego to musimy go wyznać na następnej spowiedzi. I mam takie pytanie - czy ta spowiedź musi nastąpić jak najszybciej, np. za tydzień czy po prostu na następnej spowiedzi, np. za miesiąc ?

Odpowiedź:

1. Odstawienie leków proszę zawsze konsultować z lekarzem. takie samowolne ich odstawienie może być znacznie poważniejszym eksperymentowaniem z własnym zdrowiem niż wychodzenie na dwór po 15 i sprawdzanie, czy patrzysz w górę.

2. Wystarczy za miesiąc. Choć oczywiście przekładanie tego jeszcze dłużej może skończyć się tym, że zapomnimy znów o tym zapomnianym grzechu. Lepiej więc za bardzo nie zwlekać.