Gość 22.02.2019 14:40

Witam
Milem tutaj zadać kilka pytań ale wystarczy tylko jedno.
Czy jesli spowiednik po spowiedzi generalnej mająca na celu zamknięcie ciągłych watpliwosci co do starych spowiedzi poradził żebym zostawiła przeszłość za sobą i nie wracała już do tego a ja go posluchalam i z tego co mi się tam jeszcze czasem przypomina z przed spowiedzi generalnej się nie spowiadam to czy moje spowiedzi są ważne?
Miałam mnóstwo takich watpliwosci dlatego odbylam spowiedz generalna ale mimo że długo się do niej szukowalam parę spraw pominelam jednak posluchalam rady księdza i już się z tego nie spowiadalam ale czy taka spowiedz jest ważna?
Nie wynikało to z chęci zatajenia czegoś tylko z rady tegoż księdza. Rada ta bardzo mi ułatwia kolejne spowiedzi bo zamiast skupiać się na przeszłości mogę skupić się na teraźniejszości. Ale o waznosc spowiedzi w takim wypadku chciałam zapytać. Ksiądz radził zostawić mi ta przeszłość za sobą powiedział że mam czyste konto po tej spowiedzi

Odpowiedź:

Skoro tak poradził spowiednik, to jego rady należy się trzymać. Zwłaszcza że może to nawet nie była rada, ale jakieś zalecenie :)

J.