Gość 21.02.2019 14:59

Witam serdecznie.

1.Chcę spytać, czy Aniołowie mają imiona? W wikipedii natrafiłam na artykuł, że znane są imiona tylko 3 Aniołów, ale że potem zaczęto wprowadzać inne imiona, np.Anioł Zgody, Anioł Pokoju itp., i zostało to jakoś przez kościół zabronione. Niestety, nie pamiętam dokładnie nazwy tego artykułu, ale jestem ciekawa, czy faktycznie nie powinno się używać rzekomych przymiotów, nazywając Aniołów (np. Anioł Zgody itd.), i jest to sprzeczne z nauką kościoła?

A czy nasi Aniołowie Stróżowie mają przed Bogiem imiona?

2. Mam jeszcze takie pytanie, czy my się w Niebie porozpoznajemy? W sensie, będziemy, można by rzecz, skupieni na Bogu i wiecznej radości, ale czy to oznacza, że nikogo, kto już odszedł i też jest w Niebie z naszych bliskich, przyjaciół-nie poznamy, albo czy też stracimy na przykład całkiem kontakt, co się dzieje wtedy na ziemi, u ludzi, których "zostawiamy", gdy odchodzimy do wieczności? I czy będziemy zajęci na oddawaniu czci i uwielbianiu Boga, że w sumie takie ziemskie relacje, spotkania itp. w Niebie nie będą już miały miejsca, ani znaczenia, a nawet nie będą nam potrzebne (choć na ziemi chcieliśmy się spotykać, rozmawiać z daną osobą itp). Jak to jest?

Pozdrawiam.

Odpowiedź:

1. Aniołowie pewnie mają imiona, ale my, prócz imion trzech Archaniołów - Gabriela, Rafała i Michała - praktycznie ich nie znamy. 

2. Niebo to wspólnota z Bogiem i świętymi. Trudno byłoby mówić o prawdziwej wspólnocie, gdybyśmy nie mieli się rozpoznać. A i nasze szczęście nie mogłoby być bez naszych bliskich pełne. Na pewno się wiec poznamy...

Tak na marginesie... Stary już jestem wiem. Ale zawsze się zastanawiam jak w ogóle można pomyśleć, że można być szczęśliwym w oderwaniu od naszych (dobrych) miłości. Można nie mieć wielu rzeczy i być szczęśliwym, ale bez miłości, bez poczucia bycia kochanym - przez współmałżonka, rodziców, dzieci, przyjaciół - obojętnie, ale zawsze kogoś - szczęśliwym raczej trudno być. Myślę, że co jak co, ale dobre relacje z innymi ludźmi na pewno zabierzemy ze sobą w wieczność. W przeciwieństwie do wszystkich dóbr materialnych...

J. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg