Arek97 11.09.2017 08:56

Szczęść Boże!

1. Przepraszam, iż zadaje to pytanie, ale bardzo mnie to nurtuje. Moja koleżanka "bierze udział" w takim wydarzeniu(..) Problem w tym, iż jest tam, że tak to powiem, niesmaczny obrazek jakby wydmuchanych zwierząt, które ze sobą kopulują.
Czy i jak mam ją upomnieć? Co mam wtedy powiedzieć. Przyznam, iż ostatnio rzadko z nią się kontaktuje i mam obawy, że przez moje upomnienie
może albo się na mnie obrazić, albo to upomnienie w niczym nie poskutkuje, bo takie wydarzenia, w przynajmniej moim odczuciu, to są żarty, taj jak z "Sylwestrem u Andrzeja".

2. Pytanie dotyczące działu związanego z prawem autorskim. Czy moralnie dopuszczalne jest pobranie modyfikacji do gry, w której zawarte są zdjęcia i muzyka chronione tym prawem. Czy wtedy będzie istniała zasada "chcącemu nie dzieje się krzywda".

3. Podobne pytanie. Czy moralne jest ściągnięcie z internetu elementu programu lub gry, którego posiadamy legalnie? Chodzi mi o zapisy stanu rozgrywki, itp.

Bóg zapłać!

Odpowiedź:

1. Myślę że problem nie w obrazku i nie we wzięciu udziału w facebookowym wydarzeniu, ale w jakimś tam udziale w promowaniu antykoncepcji czy popieraniu takich działań. Nie wydaje mi się, byś akurat Ty, dość jednak daleki koleżance mężczyzna, był odpowiednią osobą do upomnienia w tej sprawie. 

2. Nie wiem. A te modyfikacje są legalne? Jeśli nie, to faktycznie jest to korzystanie z czyjejś własności bez jego zgody...

3. A ten element jest dodatkowo płatny? Jeśli tak, to zapłać.

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg