Gość 07.07.2017 13:25

Szczęść Boże!

1.Czy powtarzać modlitwę następnego dnia, jeśli się ją opuściło poprzedniego? Mam pewne zobowiązania modlitewne, które czasem z mojej winy opuszczałam, choć powinnam była zmawiać je codziennie.
2.Czy jeśli nie pamięta się (nawet z takich przyczyn jak zmęczenie czy rozproszenie), czy odmówiło się już daną modlitwę czy nie, powinno się ją jeszcze raz odmawiać, czy raczej takie rzeczy zostawiać miłosierdziu Bożemu?
3.Dlaczego uczniowie po śmierci Jezusa szli do Emaus? Co było takiego „ważnego” w tej wiosce i jakie to spotkanie Jezusa wtedy z uczniami ma dla nas znaczenie dzisiaj? Jak je mamy rozumieć?

Dziękuję.

Odpowiedź:

Skuteczność modlitwy zależy od Boga, nie od tego, czy ściśle wypełnimy jakiś rytuał. Jeśli ktoś zobowiązał się do codziennej modlitwy, to oczywiście dobrze by było, gdyby następnego dnia "zaległości" odrobił. Ale nie uzależniałbym od tego, czy Bóg wysłucha czy nie....

Jeśli się nie pamięta... Nie wiem co poradzić. Może trzeba to gdzieś notować?

Po co uczniowie po zmartwychwstaniu Jezusa szli do Emaus... Tego nie wiemy. Wszelkie przypuszczenia w tym względzie to czyste wymysły. 

J.