Ewa 09.03.2016 17:38

Witam, otòż mam pytanie natury moralno-religijnej.
Nadchodzi lato, jestem świadoma swojej urody a dodatkowo młoda. Wiem, ze nie muszę duzo robic po to by zwròcić na siebie uwagę mężczyzn idąc po ulicy. Zauważyłam, że odwracają sie i bardziej przyglądają głòwnie gdy mam rozpuszczone włosy.
Z jednej strony chcialabym dobrze wyglądać a z drugiej mam poczucie winy, że celowo wzbudzam porządanie u mężczyzn (żonatych takze) . Czy to grzech? Nie chcę by mężczyźni , ktòrzy mają juz żony patrzyli na mnie w ten sposòb. Kobiety powinny zawsze związywać włosy? Własnie chyba też dlatego w religii islamu jest to takie wazne bo oni są świadomi jak dużym atrybutem kobiecości są włosy...

Odpowiedź:

Nic nie stoi na przeszkodzie, byś chodziła z rozpuszczonymi włosami. Może faktycznie zwracasz tym sposobem uwagę przechodniów (pewnie nie tylko mężczyzn), ale od zwrócenia uwagi do pożądania droga jeszcze daleka. A nawet jeśli ktoś tak na Ciebie patrzy z powodu włosów, to jest to jego problem.

Rozwiązanie jakie proponuje islam niczego nie rozwiązuje. Całkowicie okutana w zwiewny strój kobieta też może budzić pożądanie. Zwłaszcza jeśli widać jej oczy. Oczy.. Czy nie wzbudzają zainteresowania drugim człowiekiem?

J.