Gość 18.03.2015 11:39

Czy kłamstwo, albo zatajenie nie w dużej sprawie jest grzechem. Chodzi mi o taka sytuacje: poszłam na rekolekcje i do spowiedzi do innego kościoła, ale nie mówiłam mamie o tym i ona myśli ze byłam w naszym. Pytała sie mnie na która byłam na mszy czy nie poszłam na 11 to powiedziałam, ze poszłam wczesniej (byłam na 9, u nas była na 8) ale i tak zaczela dociekać na która, to powiedziałam ze na 9, a ona zdziwiona sie zapytają czy była msza na 9, to powiedziałam ze na 8. I jeszcze w innych pytaniach odpowiadałem, tak jak było w tym kościele, w ktorym byłam. Czy taka sytuacja jest grzechem ciężkim? Bo byłam u spowiedzi. Dodam tylko, ze nie jestem dzieckiem, mam 19 lat, wiec moge chodzić, gdzie chce, ale nie chce sie z tego tłumaczyć.

Odpowiedź:

Zdaniem odpowiadającego grzech ciężki to nie był. Jeśli w ogóle. Byłaś w kościele, a w którym i na która nie tak istotne. A w sprawie tego, czy byłaś u spowiedzi czy nie masz prawo do intymności...

J.

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.