Amiszu czyń ziemię pod.. 18.03.2015 11:31

„Czipsy, internet, ciepła woda, kaloryfery, ogrzewanie, prąd, telewizja, internet, smartfon, rozrywka, są niegodziwe i niezgodne z wolą Bożą i wdzięczność za nie Bogu jest nieuzasadniona (za technologię, cywilizację) bo jedyną wolą Boga jest by ziemia była człowiekowi nieurodzajna, przeklęta i by cierpiał bóle rodzenia, słuszną karę, i się trudził, a nie miał ciepłą wodę i mydło i ułatwienia” – trudno dziękować za to wszystko (te udogodnienia) wtedy Bogu, jeśli ma się podejrzenia, że tego wszystkiego nie aprobuje Bóg, bo to nie zgodne z Jego Wolą, bo ma być tylko to polecenie o bólach rodzenia i nieurodzajnej ziemi (no ale też jest polecenie czynienia ziemi poddanej, tylko jak to polecenie rozumieć). Szczególnie, że jeszcze jest polecenie „aby nie być przyjacielem świata i nie miłować świata i tego co na świecie” i że „władcą świata jest szatan” – tylko co to znaczy i czym on włada... i czy mamy być wdzięczni szatanowi czy Bogu za ciepłą kąpiel i prąd i kaloryfery. Oto jest pytanie. „In All things give thanks…” – za wszystko dziękujcie, może tu klucz. No ale jeszcze Bóg mówił przecież „czyńcie sobie ziemię poddaną” – tylko czy tworzenie bomby atomowej to też w ramach czynienia ziemi poddanej, albo technologie, nanotechnologie, modyfikowanie genów by człowiek żył dłużej to też wypełnianie tego polecenia Boga o czynieniu ziemi poddanej, modyfikowanie pogody, to też czynienie ziemi poddanej? HAARP, invitro? A może to co uczą: fizyka, równania, matematyka, chemia, to gnoza i okultyzm. Może równanie Bernoulliego to magia. Jak czynić ziemię poddaną , o co tu chodzi - by unikać prawdziwej magii i gnozy i okultyzmu, a może ta fizyka, chemia, mechanika to nie magia i okultyzm, tylko Bóg chciał by człowiek odkrył te zależności w fizyce itd., by właśnie tak czynić ziemię poddaną? O co chodzi w czynieniu ziemi poddanej, czy wszystko co czyni świat jest w tych ramach? No ale te geny, modyfikowanie pogody, HAARP, bomba atomowa…
Czy jest się Amiszem jak ma się takie myślenie? No i co z tą fizyką, chemią, kaloryferami, mydłem, telewizją, kinem, rozrywką, znieczulenia przy porodzie, i innymi znieczulaczami, czy Bóg to aprobuje, czy chciał tego; czynieniem ziemi poddanej, zaludnianiem, wolą bólów rodzenia, wolą ziemi nieurodzajnej, gdzie Bóg, gdzie Jego Wola?
Czy poddawanie wszystkiego w wątpliwość i badanie, szukanie zrozumienia, poznania, jest godziwe, czy może to grzech? Czy mówi coś o tym Pismo?

Odpowiedź:

Mówi przede wszystkim rozum. Bóg zakazuje zła, a pochwala dobro. Wszelkie więc wykorzystywanie świata w dobrym celu jest godziwe. Więc środki przeciwbólowe, nawozy sztuczne, elektrownie atomowe i wiele wiele innych są OK. Jeśli ktoś umiejętności i świat wykorzystuje źle - wtedy jest grzech. Np. produkując trucizny, by otruć człowieka (a nie szczury), kiedy sztucznie obniża plony by wywołać głód albo gdy energie jądrową wykorzystuje do produkcji bomby... Właściwie, dokładniej, gdy jej używa lub nią słabszych straszy...

J.

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.