śnieżynka 05.02.2015 23:55

Chciałbym znaleźć stałego spowiednika. Wielu duchownych to bardzo poleca i wskazuje. Mam jednak pytanie, czy jak już się znajdzie stałego spowiednika, poprosi się go o to by nim był to trzeba się u niego spowiadać do końca życia?
Mam księży w mojej parafii dwóch u których chętnie bym się spowiadała, ale jeden ma być niedługo przeniesiony tak że potem bym miała do niego zbyt daleko. Więc zostaje ten drugi, ale wiem, że z kolei ja za kilka lat zamieszkam w innym mieście, bo mój ukochany w innym mieście będzie mieć dom i jeśli za niego wyjdę to razem tam pojedziemy. Czy wtedy musiałabym jeździć do rodzinnego miasta i spowiadać się tylko u tego wybranego? Czy mogłabym zmienić stałego spowiednika i znów kogoś wybrać innego?
A czy można też wybrać nowego stałego spowiednika gdy problemem nie będzie odległość, ale gdy po prostu za jakiś czas poczuje, że jednak nauki tej osoby do mnie nie trafiają?

Odpowiedź:

Stałego spowiednika  można zmienić. Nawet po jednej spowiedzi. Bo można sobie coś takiego planować, a niekoniecznie coś z tego musi wyjść. Dlatego jak nie zrobisz, będzie dobrze. Wydaje mi się jednak, ze lepiej wybrać druga możliwość: tego spowiednika, który jeszcze w Twojej parafii jakiś czas będzie...

J.