Adam 02.10.2014 08:43

Ostatnio wiele razy natrafiałem na artykuły że w różnych chrześcijańskich kościołach i "kościołach" wyświęca się wielu młodych ludzi, którzy np nie posiadają matury, nie skończyli teologi, czytałem też o biskupach którzy święcą za pieniądze, ale i również o takich księżach którzy tworzą własne "parafie" lecz nie są pod jurysdykcją żadnego biskupa. Chciałem zapytać czy to jest realne zjawisko? Czy na prawdę dzieją się takie rzeczy? gdzie można o nich poczytać - bardzo zaciekawił mnie ten temat. Czy to możliwe by w Polsce działali tacy księża (różnych wyznań - noszący normalnie sutannie, lecz bez ważnych święceń)? Bardzo będę wdzięczny za rożne linki do stron tych "księży" i wspólnot, oraz do różnych artykułów na ten temat.Pragnę napisać pracę naukową odnośnie tego.
Jedyny kościół o którym wiem że ma księży bez matury to Starokatolicy, czy to prawda?
I jeszcze jedno pytanie czy naprawdę się zdarza że w tych wspólnotach kapłanami zostają 18 latkowie?Bardzo proszę nie odpowiadać w celu poinformowania mnie że ich nie można nazywać księżmi, że nie mają sukcesji apostolskiej - to wiem. Lecz bardzo proszę o podjęcie tego tematu i poszerzenie mojej wiedzy.

Wszelkie artykuły, linki, kontakt do księży proszę przesyłać na emalia

adam.stanisz@interia.pl
Najbardziej interesuje mnie zjawisko księży w młodym wieku +18 bez matury, jak to możliwe i gdzie takie niepoprawności sie dzieją.Przepraszam za chaotyzm w mojej wypowiedzi.


Niech Bóg błogosławi odpowiadającym!

Pozdrawiam Adam.

Odpowiedź:

W Kościele katolickim i szerzej, we wszystkich Kościołach i wspólnotach chrześcijańskich, które jako tako już okrzepły takich rzeczy się nie robi. Ale pewnie zdarza się w Stanach, w których co kaznodzieja telewizyjny to odrębny kościół.

J.