Gość 999777 20.06.2014 23:20

Witam odpowiadającego.

Mam takie pytanie dotyczacy palenia papierosów. Mam prawie 17 lat, i borykam sie z problemem nikotynizmu. Uzależniona niby nie jestem bo potrafilam wytrzymać pol roku. I upadlam, później znowu dłuższa przerwa i znowu, i tak wkolko. Mam tak ze jeżeli raz zapale to do kolejnej spowiedzi pale nałogowo. Jeżeli sie wyspowiadam trochę znowu nie pale bo chce iść chociaż w niedziele do komunii i np. po tygodniu zapale to czy mogę iść do komunii świętej, czy muszę iść do spowiedzi ? Trochę dziwne było by bieganie ze byłam tydzień temu u spowiedzi i palilam papierosy. Nigdy nie wiem co w takiej sytuacji mam robić wiec nie ide do komuni i pale do następnej spowiedzi np za miesiąc....

I drugie pytanie podobne tylko dotyczące alkoholu czy jak wypije jedno piwo w sobotę ro czy w niedziele mogę iść do komuni ?

Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam odpowiadajacego ;)

Odpowiedź:

Dziękuje za pozdrowienia.

Zdecydować w tej sprawie powinien spowiednik. Bo nie masz jeszcze 18 lat. Ale skoro z nałogiem palenia walczysz, to raczej nie ma grzechu ciężkiego. Ale ten alkohol...Niby  nie dużo, ale niech zdecyduje spowiednik. Bo chyba jakoś nie bardzo widzisz w tym zło. Czekasz, ze ktoś Ci na to pozowoli? Mam nadzieję, że nie :)

J.