Katka14 18.10.2013 18:34

Szczęść Boże,
czasem mówi się, że "czujemy na sobie czyjeś spojrzenie" lub że "przyciągnęliśmy kogoś wzrokiem". Jaki jest stosunek Kościoła do tej sprawy? Czy ma to coś wspólnego z myśleniem magicznym? Z racji mojej nerwicy często się boję, że patrząc na kogoś (np. na chłopaka, który mi się podoba), robię to w nadziei, że i on na mnie spojrzy i z tego powodu grzeszę.
2. Czy można jeść chipsy w kształcie duchów;)?
3. Co odpowiadający sądzi na temat książek(...) Chodzi o to, że jego proza jest bardzo zmetaforyzowana, poetycka, wkracza w obszary psychiki i duchowości. Gatunkowo można ją zaliczyć do nurtu realizmu magicznego , jako że mówi również o wierzeniach ludowych, zabobonach i dlatego mnie niepokoi. Jednocześnie nie potrafię się od niej oderwać, jezyk (...) jest dla mnie czymś fantastycznym. Nie chcę jednak, żeby te książki źle na mnie wpływały.
Z góry dziękuję za odpowiedź i za to, że jesteście!:)

Odpowiedź:

1. "Robię to w nadziei" napisałaś. To pokazuje, że nie stosujesz jakichś zaklęć. Masz nadzieję, że jakimś cudem Twój wzrok sprawi, że się odwróci. Odpowiadający nie widziałby w tym magii.

2. A niby czemu nie? Chyba że chodzi Ci o to, że chipsy w ogóle są niezdrowe. Czy w kształcie duchów czy innych.

3. Odpowiadający nie czytał książek człowieka, o którym piszesz. A czy to źle wpływa na Twoją wiarę, musisz ocenić sama. Naprawdę. Zazwyczaj jest tak, że czytać książki wolno. Zwłaszcza że zerwanie z nimi może w Tobie zrodzić pokusę do ich sięgnięcia jako po zakazany owoc. Po prostu musisz czytać jak osoba dojrzała. Czy jesteś w stanie? Musisz rozstrzygnąć sama.

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg