Szymon 16.10.2013 21:08

Witam :)

mam pytanie odnośnie talentów, mianowicie posiadam talent do konstruowania i zabawy z metalem. Mam zamiar konstruować sportowe gokarty a rozwijając się sportowe samochody :) ale jest jedno ale ..

i moje pytanie odnosi się do tego ;

Jeżeli przez jakieś niedopatrzenie ,wadę konstrukcyjna czy chociażby za slaby spaw albo jeżeli już będzie to spowodowane innymi czynnikami (sila wyższa) i ktoś będzie miał wypadek bądź niedaj Boże zginie co wtedy ?? czy będę miał wtedy grzech ? czy będę odpowiedzialny za śmierć osoby która kierowała mój pojazd ? oczywiście przyjmuje ze wszystko będzie doskonale wykonane i pospawane itp ..


Z góry dziękuje za odpowiedz, i dziękuje za kawal dobrej roboty Odpowiadającym ;)

Odpowiedź:

To problem szerszy, nie dotyczący jedynie samochodów. Ale np. też budowniczych, konstruktorów elektryków itp. Każdy powinien dokładać starań, by to, co wytwarza, a co ludzie użytkują,  nie było dla nich  jakąś pułapką, przez która mogą stracić życie czy zdrowie. Twórca nie odpowiada jednak za bezmyślne użytkowanie swojego wytworu albo za wypadki wynikłe z wypadków losowych. Na przykład owego pęknięcia spawu, jeśli wszystko było zrobione zgodnie ze sztuką..

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg