Gość 07.04.2013 22:59

Szczesc Boze :)
Moje pytanie dotyczy tego co sprawia, ze dany czyn jest grzechem przeciw czystosci... Od pewnego czasu z moja wieloletnia przyjaciolka doszlismy do wniosku ze reszte zycia chcemy spedzic razem. Zaznacze ze obydwoje jestesmy praktykujacymi katolikami i czekamy na rozpoczecie nauk przedmalzenskich.

(...) . Czy to co robimy jest wykroczeniem przeciw czystosci? Czy kazdy swiadomy i dobrowolny dotyk ciala drugiej osoby majacy na celu osiagniecie przyjemnosci cielesnej (niekoniecznie seksualnej) jest grzechem? Czy kiedy caluje Ja namietnie, lecz bez intencji pobudzenia seksualnego czynie zlo...? Dziekuje, z Panem :)

Odpowiedź:

Szukanie przyjemności seksualnej poza relacją małżeńską jest wykroczeniem przeciwko czystości. Na pewno jest nim dotykanie intymnych części ciała. Wydaje się, ze także namiętne pocałunki.

Główny problem: musicie przestać szukać wymówek, że to jest przyjemność, ale jeszcze nie natury seksualnej. Jeśli jesteście zakochani, jeśli przyjemność daje to, co jest związane z seksualnością - a nie np. podanie ręki pogłaskanie po głowie - to wiadomo w czym rzecz....

J.