Ciekaw 06.04.2013 00:41

Niech bezie pochwalony Jezus Chrystus! Mam kilka ważnych dla mnie pytań:

1. Czy objawienia Katarzyny Emmerich, głównie te opisujące Mękę Chrystusa możemy uznac za prawdziwe?

2. Czy chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga, chodzi mi o to czy Allah to nazywany przez muzułmanów Jahwe, czy jakieś obce bóstwo?

3. Gdzie jest granica grzechu głoszenia treści rasistowskich? Wiem że Bóg kocha wszystkich jednakowo i przyszedł dla każdego ale jeżeli uważam że fala emigracji do Europy jest szkodliwa, przedstawiciele innych ras i kultur przynoszą nam wzrost przestępczosci i narzucają swoje obyczaje, jak mam ich kochac a jednoczesnie stawiac opór?

4. Słyszałem że Pan Jezus powiedział siostrze Faustynie że przed II wojną światową to Polska straci niepodległośc i juz jej nie odzyska, co moim zdaniem obserwujemy od 1939r. Jeśli to prawda to dlaczego nasz kraj jest tak szczególnie doświadczany przez Boga?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odpowiedź:

1. Objawień tych Kościół nie uznał za prawdziwe. Przynajmniej nie w tej wersji, jaka wyszła spod ręki tego, który niby je spisywał, Clemensa Bertrano. Zobacz też TUTAJ

2. I tak i nie. To raczej kwestia stopnia "znajomości" prawdziwego Boga. Muzułmanie uznają np. że Bóg jest Stwórcą. Czczą więc tego samego Boga co my - też Stwórcę. Ale odrzucają znaną z chrześcijaństwa prawdę o Trójcy Świętej. Można więc powiedzieć, że czczą tego samego Boga, ale znają Go słabiej, niż powołujący się na objawienie Bożego Syna chrześcijanie.

3. Kieruj się miłością bliźniego i wskazaniem Jezusa "byłem przybyszem, a przyjęliście mnie". W Twoim myśleniu jest pewne ukryte założenie. Że to co mamy jest nasze i innym możemy najwyżej łaskawie coś z tego dać. Tymczasem prawda jest taka, że ziemia jest dla wszystkich ludzi.

Nie martw się. Kultura wyższa zawsze wchłania niższą. Jeśli dziś wydaje się nam, że jest odwrotnie, to pewnie głównie dlatego, że ta nasza kultura jest strasznie słaba. No i warto dodać, że nie należy tylko udzielać różnym grupom przywilejów, żeby im było wolno więcej niż innym obywatelom...

4. Nic nie wiem jakoby Bóg miał Faustynie Kowalskiej powiedzieć, że Polska już nie odzyska niepodległości po 1939 roku...

J.