Justyna 01.11.2011 17:25

1. Moj narzeczony jest wyznawca hinduizmu ja jestem katoliczka. Planujemy slub w kosciele katolickim. Data slubu ma byc ustalona na podstawie naszych horoskopow przez guru. Ja w horoskopy nie wierze ale z szacunku jaki mam dla jego rodziny zgodzilam sie na takie ustalenie daty slubu. Moje pytanie: czy w takim przypadku popelniam grzech.

2. Ostatnio z moim narzeczoneym odwiedzilismy Indie, byl to czas swieta Diwali. Byla modlitwa przed ich oltarzykiem i zostalam poproszona o wziecie udzialu. Nie bylam temu chetna ale z okazania szacunku ukleklam jednak w sercu swym odcielam sie od oddania jakiejkolwiek chwaly tym bostwom i odmowilam: Chwala Ojcu i Synowi, kierujac Swe serce ku Bogu w Trojcy jedynemu. Czy popelnilam grzech klekajac przed tym oltarzykiem?

Z gory dziekuje za odpowiedz o pozdrawiam.

Odpowiedź:

Jak widać nie jest łatwo żyć pod jednym dachem z wyznawcą innej religii...

Zdaniem odpowiadającego zgadzając się na praktykowanie własnej wiary przez narzeczonego tudzież zachowując się kurtuazyjnie nie popełniasz grzechu. Byleś jasno stawiała sprawę wobec otoczenia: że ani jedno ani drugie (data ślubu ustalona przez horoskop i przyklękniecie w sanktuarium hinduistycznym) nie są wyrazem Twojej wiary w hinduistyczne bóstwa...

J.