Nika06 02.03.2011 20:55

Szczęść Boże!
Ja mam pytanie odnoszące się do symboli.
1. Czy taka symbolika jak np. żuraw, oznaczający wiele rzeczy, czy sowa - mądrość są złe? Co symbolizuje przyjaźń, wdzięczność i duchową obecność?

Chodzi mi konkretnie o to, że Księdzu, z którym mam dobry kontakt i znamy się ok 5 lat została przydzielona parafia i niedługo opuści naszą. On strasznie nie lubi otrzymywać prezentów itp więc żeby Go zbytnio nie denerwować postanowiłam, że napiszę kilka słów do Niego i podaruję Mu drobny upominek ręcznie przygotowany na pamiątkę i chciałabym żeby to "coś" symbolizowało przyjaźń, wdzięczność i to, że modlitwą będę Go zawsze "wspierać" (margaretkę dostał już dawno) i myślałam np o żurawiu z origami czy czymś takim co by najbardziej odzwierciedlało w/w.

2. Co byłoby najbardziej odpowiednie wg odpowiadającego?

Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
E.

Odpowiedź:

Oj, nie bardzo wiem, co ludzie lubią dostawać w prezencie. A prezenty symboliczne mają to do siebie, ze można je opacznie zinterpretować. Np. dla kogoś żółte kwiatki mogą być symbolem zerwania z dziewczyną i... nieszczęście gotowe. Więc może coś bardziej jednoznacznego... Np. album ze zdjęciami ;)

J.