CPU 04.02.2011 21:51

Witam, zastanawiam się czy szukać dla siebie dziewczyny. Przychodzą takie chwile że chciałbym spędzać spólny czas z osobą konkretnie dziewczyną i tu mam właśnie pytanie.
Jeśli będę miał dziewczynę kiedyś na pewno chciałbym się z nią ożenić, bo przecież nie chcę chodzić sobie dla zabawy, ale myślę poważnie i chciałbym później się ożenić, ale nie chce mieć dzieci. Nie czuję takiej potrzeby. Kiedyś sobie wyobrażałem taką sytuację i doszedłem do wniosku że adopcja tak, a posiadanie własnego nie.

Może przestawię mój punkt widzenia.
Wyobrażam sobie że jak będę miał dzieci to będę musiał dużo na nie wydawać, mi już nie starczy na fajne rzeczy tylko będę musiał zadowolić się czymś marnym. Nie będę mógł sobie pozwolić na swoje rozrywki bo albo nie będę miał czasu, albo pieniędzy. W ogóle po co mi dzieci, argumenty takie jak wielu ludzi przytacza że kto zaopiekuje się mną na starość, że kto będzie robił na emerytury, że dzieci są kochane, że ludzi by nie było. Kompletnie do mnie nie przemawiają.

Ale przecież w adopcji nie widzę problemu, więc może to nie są przesłanki materialistyczne?

Nie czuję tego, nie są mi dzieci do szczęścia potrzebne (przynajmniej teraz tak uważam, może mi się kiedyś zmieni). Niby co jest takie fajnego w posiadaniu dzieci, nie umiem tego zrozumieć.

Obecnie nie mam dziewczyny i boję się jej szukać m.in. z tego powodu, bo przecież, aby założyć rodzinę musi być zgoda na dzieci, a skoro ich nie chce to szkoda zawracać sobie i innej dziewczynie głowę bo i tak nic z tego nie będzie.

Chciałbym prosić Odpowiadającego o radę, wiem ponieważ czytałem tu że nie można zawrzeć związku małżeńskiego nie będąc otwartym na nowe życie. Może mi coś Odpowiadający doradzi, jak zmienić mój punkt widzenia, może coś mi to podpowie i zmienię swoje nastawienie. Może da mi to coś do myślenia, zmieni mój punkt widzenia. Proszę tylko o jakąś poradę do tej sytuacji.

Żonę chciałbym mieć dzieci nie, a dopóki mi się pogląd nie zmieni to nie wiem co robić. Rozważam też opcję samotności, może taki człowiek jak ja z takimi poglądami powinien być sam?

Pozdrawiam
CPU

Odpowiedź:

Szukać sobie dziewczyny... Przy tym nastawieniu trochę to bez sensu. Ale jeśli sama Cię znajdzie, to omówcie tę sprawę ze sobą...

J.