Gość 17.01.2011 09:44

Interesuje mnie, czy według nauk kk wyznawcy innych religii też mogą otrzymać życie wieczne i doczekać sadu ostatecznego.
Mam dwa koty, są bardzo ważnym elementem mojego życia. Gdy spytałam księdza, czy zwierzęta mogą mieć duszę, powiedział mi żebym nie wygłaszała herezji. Nie wiem, co o tym myśleć. Wobec tego czy ksiądz miał rację?
Co o tym mówi kk?
Jeszcze jedno - na lekcjach o wychowaniu do życia w rodzinie nie wolno nam w ogóle poruszać tematu seksu, bo według nauczycielki to grzech. Mówimy o przyjaźni, asertywności wobec zła i tym podobnych rzeczach. Nie wiedziałam, że seks to taki grzech. Wobec tego, żeby nie popełniać grzechu trzeba zapomnieć na całe życie o seksie? Więc jak z tym w ogóle jest?
Co to jest apostazja? Moja przyjaciółka (pełnoletnia) chce tego dokonać i nie wiem, co o tym myśleć. U nas w szkole o takich rzeczach chyba się nie da pogadać, a Internetu za dużo nie czytam, bo tam głupoty są podobno.

Odpowiedź:

1. Zobacz TUTAJ

2. Kościół na temat dusz zwierzęcych nie ma wyrobionego zdania (czy istnieją czy nie), ale raczej odrzuca tezę, że zwierzęta mają duszę nieśmiertelną. Tym człowiek rózni się od zwierząt: że jego powołaniem jest wieczność...

3. Rozmawianie o seksie to sprawa śliska. Bardzo łatwo przekroczyć pewną granice przyzwoitości. Trzeba delikatności, taktu, często niedopowiadania rzeczy do końca. Nie napisałaś ile masz lat. Z mojego doświadczenia wynika, że w gimnazjum młodzi jeszcze są na poważne rozmowy za młodzi. W klasach ponadgimnazjalnych jest lepiej, choć może czasem wydawać się, że za późno. Osiemnastolatkowie już czują, że to sfera, w której trzeba trochę dyskrecji...

4. Apostazja to porzucenie wiary....

J.