M 10.03.2010 12:18

Witam

Mam takie pytanie czy posiadanie zdjęć z mojego porodu na których częściowo odkryte są moje narządy rozrodcze jest grzechem?albo zdjęć gdzie karmię piersia niemowlak. Pytam ponieważ czasami wracają do mnie myśli niepokojące mnie, że to nieczyste i wówczas pojawia sie mi przed oczyma to zdjęcie z porodu i zaczynam sie zastanawiać czy ta pojawiona myśl( obraz w postaci zdjęcia) jest nieczysta i czy tym samym jest grzechem. Jakoś wewnatrz do końca nie czuje się z tym dobrze ze je posiadam bo budzi to jakis wstyd, lecz z drugiej strony nie chcialabym wyrzucac pamiatki
Jak sie do tego odnieść czy powinnam wyrzucić te zdjęcia, a jeśli nawet tego nie uczyniłam bo zostało mi zalecone przez kapłana że jeśli to pamiątka to żeby poprostu schować i tyle. ale skąd wracają takie obrazy? to mnie przysparza o jakiś lęk przed własnym ciałem, a przecież je akceptuję.

Proszę bardzo o odpowiedz z serca dziękuję
M.

Odpowiedź:

Oglądanie własnego ciała zasadniczo nie jest grzechem. Bo raczej nie wywołuje to w człowieku żadnego podniecenia. Trudno więc uznać, że wspomnienie takiego zdjęcia jest nieczyste.

Skąd się biorą twoje myśli i Twój lęk, tego odpowiadający nie wie.

Spowiednik widać też uznał, że nic w tym złego. Rzeczywiście, schowaj jako pamiątkę, nikomu nie pokazuj i tyle...

J.