Teer 16.02.2010 17:11

Przez wiele lat leczyłam się i swoją rodzinę lekami homeopatycznymi,ciągle towarzyszył mi jednak niepokój (co jakiś czas pojawiały się niepokojące informacje w mediach) teraz mam dostęp do internetu i postanowiłam szukać odpowiedzi.Postanowiłam zrezygnować z tych środków,wyrzuciłam je.Co mam zrobić dalej? Jak naprawić to co się stało? Do kogo zwrócić się o pomoc? Dodam że jesteśmy rodziną wierzącą i można powiedzieć zaangażowaną w Kościele. DZIĘKUJĘ

Odpowiedź:

Odpowiadający pisał już kilka razy, że w homeopatii nie dopatrywałby się jakiegoś nadzwyczajnego działania szatańskiego. To raczej oszustwo. Ma ono swoje praźródło w szatanie, ale bez przesady. Trudno branie tych środków uznać za grzech. Jakieś oddanie się przez nie szatanowi też raczej nie wchodzi w grę. Wystarczy - zdaniem odpowiadającego - jeśli nic nadzwyczajnego się nie dzieje, odstawić te specyfiki. I po problemie....

J.

Pytania z dnia...

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8

Pytanie #5115294

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Mam pewien dylemat związany z moimi prośbami w modlitwie. W każdej modlitwie wieczornej i porannej czuję, że powinienem modlić się o życie i zdrowie dla mojej rodziny, bo oni tu na ziemi sa dla mnie najważniejsi. Intencja pewnie dobra, lecz niepokój i strach przed utratą powoduje, że takie proszenie to z 2/3 modlitwy mojej. Czasami czuję, że tak powinienem się modlić i ciężko polemizować z takimi myślami. Ostatnio stwierdziłem, że spróbuje wszystkie te prośby zanosić przed niedzielną Mszą Świętą, a w ciągu tygodnia tylko prosić o wysłuchanie błagań sprzed Mszy.

Czy to dobry pomysł? Może ma Odpowiadający jakieś rady dla osób w podobnej sytuacji? Jest we mnie lęk, że coś może im grozić albo że moje natrętne myśli źle życzące zostaną wzięte za prawdziwie moje, albo że zły zacznie działać, czego nie chce i proszę Boga o obronę.

I tak przy okazji, czy jest potrzeba modlitwy o bezpieczeństwo, życie i zdrowie, gdy nikomu nic nie dolega? W sensie, czy samo zawierzenie się Bogu i prośba o łaski i błogosławieństwa nie zawiera w sobie prośbę o ochronę życia i zdrowia - które są darem i dobrem? Trochę filozoficzne pytanie, ale nie umiem się odnaleźć. Po stracie dwóch bliskich osób ten strach zakrzątał mi głowę. I choć wiem, że winić się nie mogę, to pojawia się poczucie "a może byś wybłagał ratunek dla nich"... Nie wiem, co o tej mojej sytuacji myśleć, bardzo bym prosił o odpowiedź i rady.

Bóg zapłać