Marek Gil 08.02.2010 12:02

Szczęść Boże
Mam jedno pytanie ale za to interesujace. Czy istnieje takie coś jak Ewangelia o Imieniu Jezus? a pytam się bo niedawno kupiłem w księgarni sw. Jacka w katowicach taką ksiazke o Najświętszym Obliczu Pana Jezusa i tam było napisane ze Jezus przekazał to orędzie zakonnicy -karmelitance (Maria od Piotra albo od Pawła? niepamietam dokładnie a ona zyła w XIX wieku bodajze, we Francji) i tam Jezus też obiecał obietnice dla tych którzy bedą czćić Jego Oblicze. A zaniepokoiło mnie to że w tych słowach które mówił Jezus padlo zdanie ze bedzie wspomagać łaskami tych którzy bedą rozgłaszać ewangelie o Imieniu Jezus. (pytałem tez ksiedza z mojej parafii ale tylko o to czy istnieje takie cos jak ewangelia o imieniu Jezus? Usłyszałem odpowiedź ze być moze apokryficzna??) Czy te objawienia Jezusa są zatwierdzone przez Kościół? czy toczy się moze proces kanonizacyjny tej zakonnicy? czy też ma ona złą opinie pop swej smierci??
BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ ( wiem ze duzo pytań zadałem ale jesli mozna to prosze choćby o odpowiedź czy naprawdę takie objawienia były?)

Odpowiedź:

Ewangelie to dzieła, które powstały u początków chrześcijaństwa. Napisali je Apostołowie lub ich bezpośredni uczniowie. W każdym razie pisali zasadniczo o Jezusie historycznym, nie o doznanych objawieniach. Na pewno książce zawierającej jakieś orędzie przekazane w objawieniu prywatnym (nie rozstrzygamy tu czy chodzi o objawienia prawdziwe czy nie) nie przysługuje miano Ewangelii...

O objawieniach dotyczących Bożego Oblicza przeczytasz więcej TUTAJ

J.