Grzegorz 08.07.2009 15:41

Szczęść Boże! Kupiłem ostatnio w księgarni katolickiej zbiór modlitw R. Szaffer pt. "Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa". Bardzo zafascynowały mnie te modlitwy, ale na internecie znalazłem kilka negatywnych informacji na temat tej pozycji. W książce zamiast Imprimatur znajduje się następujący tekst:

"Wydawca informuje, że nowy Kodeks Kanoniczy dopuszcza publikowanie informacji o nowych objawieniach, przepowiedniach, cudach itd. bez konieczności otrzymania imprimatur, pod warunkiem, że nie zawierają one treści wykraczających poza oficjalne stanowisko Kościoła w sprawach wiary i moralności. Jednak pomimo tego, końcowy werdykt co do treści książki Wydawca pozostawia Świętemu Kościołowi Rzymskiemu.

Mam zatem bardzo duży dylemat czy mogę modlić się tymi modlitwami i np polecać tą pozycję moim przyjaciołom czy raczej korzystać z innych publikacji!

Niektóre modlitwy:

- Matka Boża do Jamesa Duffy: każda osoba, która kocha Moje Niepokalane Serce, otrzyma dodatkowego Anioła. Powinni oni przyjąć swego Anioła z miłością... Niech odmawiają każdego dnia swego życia 7 Chwała Ojcu... i modlą się za Ojca Świętego i wszystkich wizjonerów świata, tak czyniąc, otrzymują specjalną łaskę (...) Ci święci Aniołowie będą ich zawsze bronić.

- Modlitwa Św. Gertrudy ( przez jednorazowe odmówienie tej modlitwy wybawia się z czyśćca 1000 dusz.

- Przyrzeczenie Boskie
Każdy, kto przez 30 kolejnych dni godnie przyjmie Komunię Świętą i ofiaruje w intencji wybranej przez siebie duszy Ojcze Nasz i Zdrować Maryjo na intencję Kościoła katolickiego, otrzymuje łaskę zbawienia dla siebie i tej wybranej duszy.

(Nowenna od 1992 r. została skrócona przez Pana Jezusa do jednego dnia!) Apostołem tego nabożeństwa jest Ks. St. Hoppe z Kanady.

- Opis 15 tortur Pana Jezusa w ciemnicy według objawień Józefy Menendez plus dołączone modlitwy

- Koronka za konających

- 7 Ojcze Nasz i 7 Zdrowaś Maryjo ku czci Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa
(tą modlitwę odmawia się przez 12 lat)

-oraz wiele innych modlitw oraz objawień.

Chciałbym zapytać czy te modlitwy są zatwierdzone przez Kościół i czy można się nimi modlić. Gdzie można znaleźć informacje, które Objawienia są zatwierdzone przez Kościół, które nie? Czy jeśli ta pozycja książkowa jest zła, czy jest jakiś modlitewnik poruszający podobne zagadnienia Objawień z dołączonymi do nich obietnicami.

Odpowiedź:

Modlitwy jak modlitwy. Pewnie nie ma w nich nic niewłaściwego. Choć czasem i w modlitwach pojawiają się błędy. Ale dołączone do nich obietnice brzmią nieco dziwnie. Przecież nie jest tak, ze jednorazowe odmówienie jakiejś modlitwy może zastąpić wysiłek wprowadzania w życie Ewangelii...

J.