b... 23.05.2009 17:43

Witam! Mam kilka pytań:
1) czy intymne pieszczoty w małżeństwie, które jednak nie wywołują orgazmu i nie są wstępem do współżycia, są grzechem?
2) czy np. striptiz żony przed mężem jest grzechem?
3) czy pieszczoty oralne są w małżeństwie grzechem? wiem że jeśli w dni płodne mają zastępować pełne współżycie seksualne by nie poczęło się dziecko to są grzechem, ale jeśli kobieta nie jest płodna i zarówno mąż jak i żona nie mają nic przeciwko takiej formie zbliżeń to czy wtedy również jest to grzechem?
4) czy noszenie przez żonę erotycznej bielizny w celu zrobienia mężowi przyjemności jest grzechem?

Odpowiedź:

1. Takie pieszczoty nie są grzechem. Jeśli jednak małżonkowie częściej sobie na coś takiego pozwalają, to łatwo prowadzi to do grzechu. Bo z nierozładowanym napięciem można żyć, ale to jest trudne. Co innego, gdy pobudzenie jest niewielkie albo gdy któreś z małżonków straciło ochotę na dalszy seks czy coś im przerwało. Gdy to planowane, przemyślane działanie, na pewno nie jest zdrowe.

2. W współżyciu małżeńskim, prócz otwartości na życie, trzeba troszczyć się o autentyczną miłość. Dlatego żaden z małżonków nie powinien wymagać zachowań, których druga strona nie chce. Z różnych powodów. Pewne zachowania mogą być w czyimś odczuciu upokarzające, mogą budzić obrzydzenie itd. W małżeństwie nie powinno się też hołdować seksualnym dewiacjom, np. sadyzmowi. A oglądactwo czy - z drugiej strony - ekshibicjonizm, niewątpliwie do dewiacji należą.

W konkretnej sytuacji trzeba z delikatnością rozważyć jak się sprawy mają. Nie wnikając w sprawy różnych upodobań małżonków trzeba pamiętać, że ze wspomnianymi wyżej dewiacjami mamy do czynienia wtedy, gdy zachowania takie stanowią jedyny lub dominujący sposób przeżywania seksualności.

3. Pieszczoty oralne swą grzechem, jeśli zastępują normalny stosunek. Gdy sa jego elementem - nie.

Trzeba jednak wyjaśnić: ta zasada obowiązuje niezależnie od tego, czy chodzi o dni płodne czy nie.

4. Nie jest grzechem noszenie bielizny, dzięki której żona w oczach męża wygląda atrakcyjniej.

Odpowiadający może jest przewrażliwiony, ale po przeczytaniu sformułowania "w celu zrobienia przyjemności mężowi" zapaliło mu się w światełko. Więc stąd to sformułowanie w odpowiedz |wyglądać atrakcyjniej" a nie "zrobić przyjemność"i. Gdyby - jak napisano wyżej - miało chodzić o wspieranie dewiacji, to oczywiście nie byłoby to dobre...

J.
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg